Dış İlişkiler ve Enformasyon Müdürlüğü


Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü

“Başarı, yeni başarıları getirir.” diyen Steve Jobs’un sözünden hareketle, başarısını kanıtlayarak mezun olmaya hazırlanan öğrencilerimize hayatlarının sonuna kadar unutamayacakları bir mezuniyet töreni yaşatmak için her yıl daha fazla çalışan ve mezuniyet törenleri için farklı konseptler üretmeyi amaçlayan Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü, bunun yanında çeşitli amaçlarla üniversitemizi ziyaret eden önemli kişilerin ağırlanması sırasında protokol sürecinin en iyi şekilde işlemesini sağlar, kampüslerimizdeki etkinliklerin doğru bir organizasyonla hayata geçirilmesinde ve hediyeler de dahil olmak üzere gerektiği takdirde salon kiralama, stant açma, film çekimi vb. birçok reklam ve tanıtım temelli projelerden İTÜ’nün en yüksek düzeyde yararlanmasını sağlar.

Yetki, Görev ve Sorumlulukları

Üniversitemizin resmi tören, açılış ve kutlama etkinliklerini düzenlemek,(davetiye basım ve dağıtımı, tören akışının düzenlenmesi ve sağlanması, salon hazırlıkları, çiçek, video, fotoğrafçı, protokol düzeni, misafirlerin karşılanması, konser, program ve kitapçık basılması vb)

Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü (DİPM) tarafından düzenlenen törenler; Açılış Töreni, 10 Kasım Ulu Önder Atatürk’ü Anma Töreni, Yılsonu Toplantısı, İTÜ Günü Etkinlikleri, Doktora  Mezuniyet Töreni, Yüksek Lisans Mezuniyet Töreni, Lisans Mezuniyet Töreni İle ilgili programların hazırlayarak organizasyonunu gerçekleştirir.

Üniversitemiz resmi tören organizasyonlarına ait fotoğraf ve video görüntülerini digital olarak arşivler.

Protokol listelerini düzenler, tüm Rektörlük organizasyonlarında protokol düzenini sağlar.

Rektörlük tarafından ulusal ve uluslararası heyetlerin ağırlanmasında gerekli organizasyonları yapar, gerektiğinde ilgili birimlerle işbirliği yapar.

Rektörlük Makamının resmi ziyaretlerde kullanılmak üzere gerekli olan hediyelik eşyaların tasarlanarak üretilmesini sağlar.

Salon Tahsislerinin yapılması;

Müdürlüğümüze bağlı bulunan Ayazağa Yerleşkesindeki Süleyman Demirel Kültür  Merkezi ile Maçka Yerleşkesinde bulunan Mustafa Kemal Amfisi’nde yapılmak istenen kongre, seminer, sempozyum, eğitim, kültür ve sanat organizasyonları için rezervasyon- tahsis işlemlerini yürütür, bu etkinliklerin gerçekleşmesinde  mekanların kullanımına yönelik altyapı hizmetlerinin sunulmasını sağlar.

Kiralama

Kampüslerimizde tanıtım amaçlı yapılacak stand kurma, reklam, yarışma, eğlence, konser,film çekimi v.b. etkinliklerin yapılabilmesi için gerekli izin işlemlerini takip eder.

didem-yucel-2
Şube Müdürü
Didem Yücel

Adres: İTÜ Ayazağa Kampüsü, Eski Rektörlük Binası, 34469, Maslak - İSTANBUL
Telefon: 0 (212) 285 39 75
Faks: 0 (212) 285 39 75
E-posta: disiliskiler@itu.edu.tr
İnternet sitesi: http://www.disiliskiler.itu.edu.tr

Süleyman Demirel Kültür Merkezi Ofisi
Adres: Süleyman Demirel Kültür Merkezi, İTÜ Ayazağa Kampüsü, 34469, Maslak - İSTANBUL
Telefon: 0 (212) 285 70 70-71
Faks: 0 (212) 285 70 72
E-posta: sdkm@itu.edu.tr
İnternet sitesi: http://www.sdkm.itu.edu.tr